Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Jdi na obsah Jdi na menu
 


Metodická informace k zaměstnaneckým benefitům od 1. 1. 2024

Generální finanční ředitelství vydává metodickou informaci, která poskytne zaměstnavatelům návod, jak postupovat při zdaňování benefitů a dalších plnění poskytovaných zaměstnancům od 1. 1. 2024.

article preview

S účinností od 1. 1. 2024 dochází v zákoně č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů, (dále též „ZDP“) k řadě změn v oblasti zaměstnaneckých benefitů, a to jak na příjmové straně u zaměstnanců, tak na výdajové straně u zaměstnavatelů.

Generální finanční ředitelství vydává za účelem posílení právní jistoty metodickou informaci. Metodická informace obsahuje nejen výklad příslušných ustanovení ZDP ve znění účinném od 1. 1. 2024 zastávaný finanční správou, ale také podrobnější vysvětlení obecného přístupu k interpretaci práva v oblasti plnění zaměstnavatelů vůči zaměstnancům nad rámec mzdy či platu, resp. odměny za práci. První část metodické informace je věnována příjmové straně, tedy dani z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, v druhé části je pak rozebrán daňový režim souvisejících nákladů na straně zaměstnavatele.

Metodickou informaci je  možné stáhnout zde.

 
 


Ověřená firma

EPOKA s.r.o. - idatabaze.cz Účetnictví, účetní poradenství a daňová evidence - idatabaze.cz